• Integracyjne porządki wiosenne

• 21.03.2024
          • 20 marca na zaproszenie z Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi Nr2 w Międzychodzie  wzięliśmy udział w przemarszu by posprzątać teren wokół jeziora przed przyjściem Pani Wiosny. Miło spędziliśmy razem czas. Dziękujemy za , zaproszenie.

• Światowy Dzień Zespołu Downa

• 21.03.2024
          • 21 marca przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów. Święto to zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, natomiast od 2012 roku organizowane jest pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ). Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym. Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. Tego dnia dajemy osoibom z zespołem Downa i ich bliskim czytelny znak naszego zainteresowania i aprobaty. Drobne gesty mają znaczenie, mogą przysłużyć się niwelowaniu barier i przezwyciężaniu krzywdzących stereotypów. Niech ten dzień będzie świętem radosnym, a życie osób z zespołem Downa, barwne i szczęśliwe, by nie brakowało w nim powodów do radości. Z okazji tego dnia powstał film z udziałem naszych podopiecznych. W filmie wykorzystano piosenkę "Jestem tu"  z muzyką  Michaela Jacksona.  W piosence śpiewają  dzieci z Zespołu Downa z nauczycielami i pracownikami  Zespołu Placówek Szkolno Wychowawczo Rewalidacyjnego w Wodzisławiu Śląskim.

• Wiosenne warsztaty plastyczne w SP nr 2

• 20.03.2024
          • Na zaproszenie Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polski Niepodległej w Międzychodzie nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach plastycznych - wiosenne kwiaty. Bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia i słodki poczęstunek. Kwiatki już ozdabiają naszą szkołę.

• Powitanie wiosny

• 08.03.2024
          • Samorząd Uczniowski zorganizował studio fotograficzne. Podczas sesji zdjęciowej zaprezentowały się nasze piękne koleżanki. Od Rady Rodziców dla naszych wspaniałych dziewczynek otrzymaliśmy tulipany

• 08.03.2024
          • Moc życzeń dla wszystkich DUŻYCH i MAŁYCH  PAŃ w kolorowych kwiatach, przy dźwiękach muzyki składają przedszkolaki.