• Alpaki

• 29.03.2023
          • Dziś naszą szkołę odwiedziła pani Kasia, by przeprowadzić zajęcia z alpakami. Alpakoterapia zalecana jest dla dzieci z deficytami uwagi, zaburzeniami rozwoju, niepełnosprawnością intelektualną, zaburzeniami integracji sensorycznej,dysleksją, ale także dla osób przeżywających stres i załamanie nerwowe. Uczniowie mieli możliwość karmienia, głaskania i przytulania alpak. Pamiętajmy, że przebywanie z alpakami podwyższa poziom endorfin, uspokaja i dodaje pewności siebie. Wszyscy będziemy miło wspominać dzisiejsze spotkanie z tymi przyjaznymi zwierzętami.

• Wiosenne kanapki

• 27.03.2023
          • Kanapkowy zawrót głowy. Uczniowie z wychowawcami przygotowali pyszne,wiosenne kanapki. Samo zdrowie!

• Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

• 23.03.2023
          • 21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. W tym roku pod hasłem: " Z nami - nie dla nas". Na nasze ulotki i informacje odpowiedziały  różne szkoły i placówki oraz osoby prywatne przesyłając zdjęcia z przeprowadzonej kampanii. Otrzymalismy też zaproszenie z przedszkola nr 1 im. Miłośnków Przyrody na wspólne  występy i zabawy intergracyjne.

Bardzo dziękujemy wszystkim za  tak liczne włączenie się do tej kampanii- przez kolorowe skarpetki i wspólny udział w zabawach.

• Przedstawienie teatralne

• 22.03.2023
          • Dzisiaj gościliśmy u nas Przedszkole nr 3 im. Jana Brzechwy. Nasze kółko teatralne zaprezentowało ponownie przedstawienie pt. "Królowa Śniegu". Bardzo dziękujemy za odwiedziny!

• 21.03.2023
          • Dziś odbyło się Powitanie Wiosny. Od rana uczniowie wybrali się na spacer, by poszukać jak najwięcej oznak tej pięknej pory roku. Następnie odbyło się palenie Marzanny i smażenie kiełbasek w ognisku. Witaj Wiosno!

• Światowy Dzień Zespołu Downa

• 21.03.2023
          • Przemiła wizyta uczniów i nauczycielek ze Specjalnygo Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Międzychodzie z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa - 21 marca. Data obchodów nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego chromosomu w 21 parze. Uczniom z SOSzW dziękujemy za piękne, kolorowe ulotki. 21 marca ubieramy dwie różne skarpetki i świętujemy Dzień Kolorowej Skarpetki. A do Biblioteki zapraszamy po literaturę nt. zespołu Downa: Książki

• Przedstawienie koła teatralnego Promyczek

• 21.03.2023
          • W zeszłym tygodniu miały miejsce premierowe przedstawienia naszego Koła Teatralnego "Promyczek" pod kierunkiem pani Anny Fojeckiej oraz Anny Borowiak. Młodzież, tym razem, przygotowała spektakl inspirowany baśnią "Królowa Śniegu". Udane występy świętowaliśmy podczas zajęć koła wspólnym pałaszowaniem pizzy. Jesteśmy dumni z naszych wspaniałych aktorów! Przed nami kolejne aktorskie wyzwania.

• Warszawa

• 15.03.2023
          • Zapraszamy chętne osoby na wycieczkę do Warszawy.  Dzieci otrzymały kartki z informacją a rodzice wiadomość przez Librusa. Poprzednia wycieczka do Warszawy odbyła się 18 października 2013 roku.