• Dzień Głośnego Czytania

• 30.09.2023
          • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Patronką wydarzenia jest autorka książek dla dzieci i młodzieży − Janina Porazińska.Uczniowie klas 1-3 spędzili ten dzień w Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu Filia w Międzychodzie. Pani Ewa Mitoraj przeczytała książkę „Wypożyczalnia skrzydeł” Iwony Pietrzak-Płachty. Przybliżyła naszym uczniom tajniki pracy bibliotekarza i pokazała różne ciekawe książki. Z okazji Dnia Chłopca obejrzeliśmy teatrzyk kamishibai „Franek już nie narzeka” Barbary i Tomasza Piątkowskich. Były też życzenia i niespodzianki dla chłopców. Z okazji dzisiejszego Dnia Kawy nauczycielki poczęstowane zostały gorącymi napojami, a dzieci orzeźwiającą wodą i smacznymi ciastkami.Już za progiem czeka październik, który jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Zachęcamy wszystkich do odwiedzania bibliotek. Naprawdę warto. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia. Agnieszka, Ania, Patrycja.

• 29.09.2023
          • Klasa odkrywców Dzień Chłopca spędziła w Mierzynie.  Dzięki uprzejmości Domki Anika urządzili piknik.  Zespół  rewalidacyjno-wychowawczy C i D wspólnie  świętowali  Dzień  Chłopaka w klasie . W zespole B też było wesoło.Chłopcy z klasy 7/8F otrzymali upominki na dzień chłopaka, gorące życzenia od pań i słodki poczęstunek w kawiarni.Uczniowie klasy 4/6 E otrzymali słodkie upominki. Klasy PP świętowały Dzień Chłopaka wyjściem na pizzę.

• Projekt artystyczny " Meine Zukunftstrãume"

• 29.09.2023
          • Dziś ostatni dzień projektu 🇩🇪🇵🇱 i prezentacja grup artystycznych. Uczniowie z Niemiec i Polski przygotowali 3 spektakle o tematyce "Moje marzenia na przyszłość": pierwsza grupa cyrkowo- akrobatyczna, druga- teatralna, trzecia drużyna przygotowała pokaz taneczny. Dziękujemy naszym warsztatowcom- p. Gosi, p. Hubertowi i p. Januszowi- za pozytywną energię i pomoc w przygotowaniach do dzisiejszych występów.

• Warsztaty Artystyczne Osób Niepełnosprawnych w Pszczewie

• 28.09.2023
          • Dzisiaj gościliśmy na 25 Warsztatach Artystycznych Osób Niepełnosprawnych w Pszczewie. Tanecznie zaczęliśmy imprezę zachęcając  do  wspólnego tańca z panią Anią J. na czele.  Był rejs motorówką po jeziorze, malowanie kamieni i wiele innych atrakcji. Dziękujemy za dobrą zabawę i zaproszenie.

• Projekt artystyczny "Meine Zukunftstrãume"

• 27.09.2023
          • Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od warsztatów językowych. Następnie udaliśmy się do Berlina. Pogoda dopisała. Byliśmy na Alexanderplatz, zobaczyliśmy niemiecki Parlament, siedzibę kanclerza Niemiec -Olafa Scholza i Bramę Brandenburską. Byliśmy także w Niemieckim Muzeum Nauki i Techniki. Mogliśmy zobaczyć wiele eksponatów dotyczących techniki. W drugiej części muzeum, tzw. Spektrum- mieliśmy kontakt bezpośredni z nauką,ponieważ było tam mnóstwo stanowisk eksperymentalnych, które były naprawdę bardzo interesujące. Uczniowie stwierdzili, że było mega!

• Projekt artystyczny "Meine Zukunftsträume

• 26.09.2023
          • Drugi dzień projektu zaczęliśmy od warsztatów językowych. Grupa niemiecka uczyła się języka polskiego, a nasza grupa języka niemieckiego. Dziś formy grzecznościowe. W godzinach popołudniowych uczestniczyliśmy w warsztatach na świeżym powietrzu.

• Pożegnanie lata rowerowo

• 26.09.2023
          • Dziś przedstawiciele naszej szkoły - Gosia, Wiktoria, Mikołaj i Igor uczestniczyli w uroczystym otwarciu kolejnego  Kątka rowerowego w naszym powiecie. Powiat Międzychodzki dziękujemy za zaproszenie do udziału w rajdzie rowerowym "Pożegnanie lata". Bawiliśmy się świetnie.