• Występy artystyczne w Seelow

• 30.11.2023
          • Nasi uczniowie byli dziś w Seelow w Niemczech na występach artystycznych. Przedstawienia przygotowali uczniowie zaprzyjaźnionej szkoły specjalnej z Worin. My również zaprezentowaliśmy  krótki występ i zaśpiewaliśmy niemieckie kolędy. Gosia, Ela, Kasia, Maks, Cyprian, Mateusz i Sebastian spisali się na medal! Otrzymali ogromne brawa od licznej publiczności. Ogromną radość sprawiło uczniom spotkanie z kolegami z Niemiec, którzy brali udział we wrześniowym projekcie. Z pewnością spotkamy się ponownie.

• Wycieczka do fabryki bombek

• 29.11.2023
          • Dnia 29 listopada uczniowie z opiekunami wyruszyli na wycieczkę do Gniezna. Tam zwiedzili fabrykę bombek KadPol oraz uczestniczyli w warsztatach podczas, których samodzielnie ozdabiali bombki. Każdy uczestnik otrzymał bombkę ze swoim imieniem.  Zaspakajając głód w MC Donaldzie pojechali zwiedzić Katedrę  Gnieźnieńską. Od Pani przewodnik uzyskali garść  informacji o znanych Złotych Drzwiach znajdujących się w  Katedrze. Zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy do Międzychodu:) A K.S.

• 28.11.2023
          • W tym roku  Andrzejki organizowaliśmy  na różne sposoby.  Były konkursy, zabawy, muzyka i poczęstunek. Wszyscy świetnie się bawiliśmy.

• Papier czerpany - zajęcia plastyczne

• 28.11.2023
          • Klasy I, II, III wykonały papier czerpany.  Uczniowie pomalowali go,  a następnie ozdobili szlaczkami.  Był to długi proces,  ale warto było czekać na efekt końcowy.

• Zajęcia kulinarne

• 22.11.2023

• W piekarni

• 21.11.2023
          • W dniu dzisiejszym klasy PP1A, 2B, 3C  poszły na wycieczkę do piekarni. Pracujący tam pan Leszek  opowiedział uczniom o współczesnej pracy piekarzy. Piekarnia była pełna ogromnych maszyn,  które na dużych taśmociągach przesuwały pieczywo w  kolejne miejsca piekarni. Uczniowie oglądali duże misy z zakwasem,  mechanicznie wyrabiane  ciasto. W garowni, gdzie było bardzo gorąco, uformowane chleby czekały na wyrośnięcie. Po upieczeniu natomiast trafiały do chłodni. Tam dopiero temperatura była znośna, bo w całej piekarni było oczywiście bardzo ciepło. Piekarze opowiadali nam, że swoją pracę rozpoczynają już o godzinie 4 rano. Dzięki nim, my mamy świeże pieczywo na śniadanie. Zapach pieczonego chleba był wspaniały. Na koniec  uczniowie otrzymali świeże pączki i bułki. Wycieczka była bardzo udana i pouczająca. Nasza praca przy wypieku domowego chleba, bardzo różni się od pracy w takiej nowoczesnej piekarni, ale chlebek, który my pieczemy również jest dobry.