• Konstytucja 3 Maja

• 28.04.2023
          • Z okazji zbliżającej się 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja , klasy 1-3 udały się pod Pomnik Szarych Szeregów w Międzychodzie.  Złożyliśmy tam wiązankę dla upamiętnienia  Święta Narodowego Trzeciego Maja.

• Korona Gór Polski Ślęża

• 25.04.2023
          • 24 kwietnia 2023r. - Oliwia, Kasia, Cyprian, Mateusz, Jakub i Sebastian z opiekunami zdobyli jedną z gór należących do Korony Gór Polski - Ślężę - 718 m n. p. m.. Wyprawa okazała się sporym wyzwaniem dla całej ekipy. Podejście i zejście było trudne techniczne - dużo kamieni,  głazów, spore nachylenie terenu. Nasi dzielni uczniowie wytrwale wspinali się, wspierali i zdobyli szczyt. Jesteśmy z nich bardzo, bardzo dumni. Pogoda dopisała, mimo lekkiego deszczu. Zmęczeni,  ale zadowoleni wróciliśmy do domów.

• Samorząd uczniowski

• 25.04.2023
          • Dziś odbył się apel samorządu uczniowskiego. Podsumowaliśmy konkursy oraz przekazaliśmy informacje  o najbliższych wydarzeniach.

• Niebieski Marsz

• 18.04.2023
          • Dzisiejszy Niebieski Marsz dla Autyzmu organizowany  przez nasz Ośrodek spotkał się z dużym zainteresowaniem  w szczególności  SP nr 1 oraz naszych uczniów jak również przedszkolaków wraz z rodzicami. Dzięki uprzejmości p. Ani Miskowskiej z Rady Rodziców mieliśmy 200 niebieskich balonów z rękawiczek i piękne serce z niebieskich puzzli sensorycznych w holu budynku, którego elementy wykonały starsze klasy. Uczniowie ze SP nr 1 odczytali hasła związane ze świadomością autyzmu przygotowane przez nas,  z czym na co dzień muszą się  zmagać takie osoby. Wszyscy uczestnicy marszu przeszli taką odległość jaką mogli,  niektórzy  nawet dookoła jeziora. Dziękujemy wszystkim za tak  liczne przybycie i wsparcie naszej akcji.  Dzięki naszym marszom zwiększa się świadomość  naszej społeczności dotycząca autyzmu.