• Aktualności

  • Aktualności

      • Najnowsze

        Aktualności

        • Festyn rodzinny
          • Festyn rodzinny

          • 12.06.2026
          • Dzisiaj w SOSW w Międzychodzie odbył się wyjątkowy festyn rodzinny, który zgromadził wielu mieszkańców oraz gości. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji, które dostarczyły wiele radości i pozytywnych emocji – zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

            Wydarzenie było doskonałą okazją do integracji lokalnej społeczności, wspólnej zabawy oraz spędzenia czasu w miłej, przyjaznej atmosferze. Uśmiechy na twarzach uczestników były najlepszym dowodem na to, że festyn był udany.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w wydarzeniu, a także osobom zaangażowanym w jego organizację – dzięki Wam ten dzień był naprawdę wyjątkowy! 💛

        • X Bieg Integracyjny za nami!
          • X Bieg Integracyjny za nami!

          • 12.06.2026
          • Nie zabrakło emocji, uśmiechu i współpracy podczas naszego „spacerobiegu”. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność oraz wspólnie spędzony czas. 

            W tym roku biegli z nami: starosta pan Rafał Litke, burmistrz pan Krzysztof Sobkowski, przewodniczący Rady Gminy pan Dariusz Nowak, przedstawiciele Policji, Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta i Gminy, OPS w Międzychodzie, PCPR, PPP, pracownicy naszego sponsora – firmy Balco, przedstawiciele banku PKO, Sądu Rejonowego w Szamotułach, klubu MMA DEVIL, a także reprezentanci SP nr 1 i SP nr 2 w Międzychodzie, SP w Kwilczu, SP w Kamionnie, ŚDS w Międzychodzie, Przedszkola nr 3, Przedszkola nr 4, Żłobka i Przedszkola MIŚ, Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 2, Zespołu Szkół Technicznych w Międzychodzie, Zespołu Szkół nr 2 w Międzychodzie, Placówki Opiekuńczo‑Wychowawczej „Nasz Dom” w Chrzypsku Wielkim, pan Krzysztof Wróblewski oraz nasi uczniowie wraz z rodzinami – około 480 osób.

            Dziękujemy Wam wszystkim za udział i wsparcie. Bieganie daje moc!

            Szczególne podziękowania kierujemy do naszych sponsorów: firmy Victaulic z Drezdenka, Balco z Łowynia, Marbo z Międzychodu, Hotelu Neptun, Gminy Międzychód, Starostwa Powiatowego oraz wszystkich anonimowych darczyńców wspierających Stowarzyszenie Zabiegani Zintegrowani. Bez Was realizacja tego wydarzenia nie byłaby możliwa. 

            Serdeczne podziękowania składamy również paniom wicedyrektor: pani S. Lewandowskiej oraz pani D. Wiśniewskiej za wsparcie i zaangażowanie w organizację wydarzenia.

            Ogromne brawa dla pana Macieja, Piotra, pani Joli, Bruna i innych „aniołków”! 

            Mamy nadzieję, że zobaczymy się ponownie za rok! 

        •  Wycieczka do Krakowa klas VII i VIII
          • Wycieczka do Krakowa klas VII i VIII

          • 01.06.2026
          • Dzień Dziecka rozpoczęliśmy już 31 maja w wyjątkowy sposób. Uczniowie klas VII i VIII, w towarzystwie Gosi, pani Magdy oraz pana Tomka, wybrali się na wycieczkę do dawnej stolicy Polski – Krakowa.

            Dopisała nam piękna pogoda, a zwiedzane zabytki zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Zobaczyliśmy najważniejsze miejsca, na czele z majestatycznym Wawelem.

            Wyjazd okazał się również bardzo udany pod względem kulinarnym – nie zabrakło pysznych przystanków na trasie naszej wyprawy.

            To był dzień pełen wrażeń, uśmiechu i wspólnych chwil.A za rok… kto wie? 

        • Dzień Dziecka
          • Dzień Dziecka

          • 01.06.2026
          • Drogie Dzieci!

            Z okazji Dnia Dziecka życzymy Wam, aby każdy dzień był pełen śmiechu, dobrej zabawy i niesamowitych przygód! Niech sprawdziany znikają szybciej niż lody w upalny dzień, zadania domowe rozwiązują się niemal same, a szkolne przerwy trwają odrobinę dłużej. Życzymy Wam kieszeni pełnych marzeń, głów pełnych pomysłów i serc pełnych radości. Bawcie się, odkrywajcie świat, rozwijajcie swoje talenty, życzymy Wam mnóstwa prezentów, pysznych słodkości i samych szczęśliwych chwil!

            Wszystkiego najlepszego!

        • Dzień Mamy i Taty w naszej szkole – pełen wzruszeń, radości i wspólnych chwil
          • Dzień Mamy i Taty w naszej szkole – pełen wzruszeń, radości i wspólnych chwil

          • 29.05.2026
          • Z okazji Dnia Mamy i Taty w naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci, jak i ich najbliższych. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem przygotowali piękny występ artystyczny, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu.

            Na scenie młodzi artyści zaprezentowali bogaty program – nie zabrakło wzruszających wierszy, radosnych piosenek oraz układów tanecznych. Każdy występ był wyrazem miłości, wdzięczności i szacunku dla Rodziców, którzy tego dnia byli najważniejszymi gośćmi.

            Dzień Mamy i Taty to jednak nie tylko występy. W klasach odbyły się również wyjątkowe spotkania z zaproszonymi Rodzicami, podczas których dzieci miały okazję wspólnie się bawić, uczyć i spędzać czas w miłej, rodzinnej atmosferze. Była to doskonała okazja do integracji, rozmów oraz budowania jeszcze bliższych relacji.

            Wspaniała atmosfera, uśmiechy na twarzach oraz emocje towarzyszące całemu wydarzeniu stworzyły niezapomniany klimat. Był to dzień, który pokazał, jak ważne są wspólne chwile oraz więzi rodzinne.

            Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za piękne i pełne serca występy, a Rodzicom za obecność, wsparcie i wspólnie spędzony czas.

          • Kulinarna niespodzianka dla rodziców

          • 27.05.2026
          • Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego chętne klasy przygotowywały – „Deser dla Rodzica”. Słodkie desery, były wyrazem wdzięczności i miłym gestem dla rodziców.

            Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością, zaangażowaniem.

            Dziękujemy wszystkim klasom za udział, przygotowanie przepysznych słodkości oraz stworzenie ciepłej i radosnej atmosfery.

        • Zdobywcy Gór w Beskidzie Śląskim i Małym
          • Zdobywcy Gór w Beskidzie Śląskim i Małym

          • 27.05.2026
          • 25 i 26 maja spędziliśmy aktywnie w górach! Nasza ekipa zdobywców ruszyła na podbój Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego. Udało nam się zdobyć dwa wyjątkowe szczyty – Skrzyczne oraz Czupel. W wyprawie udział wzięli: Kamila, Patrycja, Oskar, Dawid, Oliwia, Cyprian, Gosia oraz mama Gosi – Pani Dorota. Oprócz górskich wędrówek odwiedziliśmy także piękne Bielsko-Białą i klimatyczny Szczyrk. Szczególnym momentem było spotkanie z lokalnym mieszkańcem – Panem Sławkiem, który został naszym przewodnikiem podczas wejścia na Czupel. Dziękujemy za świetne towarzystwo, ciekawe opowieści i pomoc na szlaku. To były dwa dni pełne przygód, śmiechu, pięknych widoków i niezapomnianych wspomnień!

        • Warsztaty lepienia pierogów
          • Warsztaty lepienia pierogów

          • 24.05.2026
          • W czwartek klasa PP uczestniczyła w warsztatach lepienia pierogów u pani Ewy. Młodzież poznała etapy powstawania ciasta na pierogi, sposoby wałkowania  jak również mogła wypróbować wszystkie czynności  samodzielnie.  To była wyjątkowa lekcja, która ujawniła talenty kulinarne   chłopców. Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali certyfikaty  ukończenia szkolenia. Bardzo dziękujemy " Pierogarnia u Ewy " za udostępnienie nam tajników pierogarskich oraz pomoc i gościnność. To była ciekawa lekcja sztuki kulinarnej u samych fachowców.  K.W

          • Czytanie na polanie

          • 22.05.2026
          • W ramach Międzynarodowej Akcji „Czytanie na polanie” spędziliśmy dzisiaj wyjątkowy czas na świeżym powietrzu. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali opowiadań czytanych przez naszego gościa panią Magdalenę Ludwiczak z Biblioteki Publicznej, wicedyrektor Sylwię Lewandowską oraz nauczycieli klas 1-3.
            Spotkanie było doskonałą okazją do wspólnego czytania, promowania czytelnictwa oraz spędzenia czasu w miłej atmosferze. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział!

        • Wycieczka do teatru
          • Wycieczka do teatru

          • 20.05.2026
          • Kolejny wyjazd do teatru za nami. Tym razem oglądaliśmy spektakl muzyczno-teatralny: "Niesamowite przygody 10 skarpetek" .W wyjeździe udział wzięły 84 osoby. Nasze przedsięwzięcie od lat cieszy się niezmiennie dużym zainteresowaniem. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z tegorocznego  spotkania z kulturą. W drodze powrotnej  jak zwykle wstąpiliśmy do McDonald'sa na ciepły posiłek. Rodzicom i uczniom bardzo dziękujemy za tak liczne uczestnictwo. Opiekunom ze szkoły za zaangażowanie i wsparcie w organizacji.