• WOKRO

• Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka

• Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka to pobudzanie rozwoju dziecka w obszarach: ruchowym, poznawczym, emocjonalnym i społecznym, od chwili wykrycia u dziecka niepełnosprawności do czasu podjęcia przez niego nauki szkolnej.  Działania WWRD realizowane sa profesjonalnie, kompleksowo i bezpłatnie przez zespół specjalistów.

Do zadań ośrodka WWRD  należą:

1. Udzielanie rodzicom specjalistycznej informacji dotyczącej problemów rozwojowych dziecka;
              2. Wskazywanie właściwych dla dziecka i jego rodziny form kompleksowej, specjalistycznej pomocy, w szczególności rehabilitacyjnej, terapeutycznej, fizjoterapeutycznej, psychologicznej, pedagogicznej i logopedycznej;
              3. Wskazywanie jednostek udzielających specjalistycznej pomocy dzieciom;
              4. Organizowanie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka w wymiarze od 4  do 8 godzin w miesiącu dla danego dziecka, oraz – w zależności od potrzeb dziecka – dodatkowych usług terapeutów, fizjoterapeutów, psychologów, pedagogów, logopedów i innych specjalistów.
              5. Kształtowanie pozytywnych relacji między rodzicem a specjalistą uczestniczącym w procesie wspomagania rozwoju jego dziecka

Działania ośrodka adresowane są do dzieci posiadających  opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, o którym mowa w przepisach ustawy o systemie oświaty.

• Ulotka informacyjna

• Ulotka informacyjna  Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka  do pobrania w  formie pdf

WWRD.pdf

• Zespół specjalistów WWRD

• Do państwa dyspozycji będą wyspecjalizowani terapeuci wczesnego wspomagania rozwoju dziecka:

• terapeuci dzieci z autyzmem
              • logopeda, neurologopedia
              • fizjoterapeuta
              • terapeuci integracji sensorycznej
              • psycholog
              • pedagodzy specjalni, surdopedagodzy, tyflopedagodzy
              • terapeuci ręki
            • Informator

• Na terenie powiatu międzychodzkiego działa wiele instytucji i placówek publicznych, które wraz z organizacjami społecznymi udzielają osobom z niepełnosprawnościami pomocy.  Zespół specjalistów, w tym również nasz Ośrodek  przygotował INFORMATOR, który jest praktycznym przewodnikiem po wszystkich działających na naszym terenie instytucjach powołanych do udzielenia wsparcia.  Informator do Informator_ROPS_B5-5_vrs_150121.pdf

•     <== kliknij galerię zdjęć

Zespół Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka w SOSzW w Międzychodzie działa już kolejny, ósmy rok. W tym roku (2022), od września ma pod swoją opieką 34 dzieci i ich rodziny. W zajęciach biorą udział dzieci w wieku od 2 do 7 lat, z gminy Międzychód oraz sąsiednich gmin: Kwilcz, Chrzypsko i Sieraków.

• Konsultacje

• Wiodący Ośrodek Koordynacyjno - Rehabilitacyjno - Opiekuńczy zaprasza na KONSULTACJE dnia 14 marca 2024 r. w godzinach od 17.00 do 19.00 w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Międzychodzie, ul św Jana Pawła II 6B

Zapraszamy wszystkich rodziców dzieci w  wieku od 0 do 6 r. ż. Do  Państwa dyspozycji będą: neurologopeda, fizjoterapeuta, pedagog specjalny, terapeuta integracji sensorycznej. Informacje pod numer telefonu 697 977 133.

• Konsultacje

• Zespół  Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka zaprasza na KONSULTACJE dnia 19 października 2022 r. w godzinach od 16.00 do 18.00 w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Międzychodzie.

Zapraszamy wszystkich rodziców dzieci w  wieku od 0 do 6 r. ż.  zaniepokojonych rozwojem swoich dzieci.  Do  Państwa dyspozycji będą: neurologopeda, fizjoterapeuta, pedagog specjalny, terapeuta integracji sensorycznej. Informacje pod numer telefonu 697 977 133.

Ulotka do pobrania konsultacje.pdf

• Konsultacje

• 19 października 2022 w godzinach popołudniowych, w naszym Ośrodku, odbyły się konsultacje dla Rodziców najmłodszych dzieci. Zespół Wczesnego Wspomagania Rozwoju zaoferował Rodzicom swoją pomoc i możliwość rozmowy z neurologopedą, fizjoterapeutą, terapeutą integracji sensorycznej oraz pedagogiem. Dziękujemy Rodzicom za zainteresowanie i zapraszamy na kolejne spotkania. Im wcześniej zauważymy trudności naszych dzieci, tym szybciej możemy im pomóc. Wspólne działania i kompleksowe wsparcie to szansa na prawidłowy rozwój.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Informacje tel. 697 977 133

• Drodzy Rodzice!

REKRUTACJA kandydatów do zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka w ramach Programu „Za życiem” na kolejne miesiące – styczeń, luty, marzec – trwa do 10 stycznia 2023 roku. Podstawą złożenia wniosku jest posiadanie przez dziecko Opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, wydawanej przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną.

Wszelkie informacje pod nr telefonu 697 977 133. Zapraszamy do kontaktu.